wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady » Moskito Guard czy Mugga Deet?

Autoryzowany Punkt Sprzedaży ISOKOR

 • Autoryzowany Punkt Sprzedaży

Kontakt

 • Efekt Lotosu
  efektlotosu.pl

 • E-mail:sklep@efektlotosu.pl
 • TelefonSklep: 536 223 558
  Sprzedaż hurtowa: 536 172 275
 • Godziny działania sklepuSklep stacjonarny:
  Efekt Lotosu
  ul. Batalionów Chłopskich 87, Warszawa
  Poniedziałek - Piątek: 9.00 - 17.00

Moskito Guard czy Mugga Deet?

Data dodania: 27-05-2019

Moskito Guard i Mugga to preparaty, które zawierają substancje odstraszające owady i kleszcze. Po aplikacji na skórę sprawiają, że te insekty nie są w stanie nas wyczuć i zaatakować. Chronią przed chorobami przenoszonymi przez nie chorobami: malaria, borelioza, wirus Zika, śpiączka afrykańska, wirus denga.

Mugga oraz Moskito Guard to stanowczo najlepsze repelenty dostępne na rynku do ochrony przed komarami, kleszczami i innymi insektami. Jednak wiele osób zadaje sobie pytanie, czym one się różnią? Który wybrać?

 


Moskito Guard – 20% Ikarydyny, Nowość wśród Repelentów

Zacznijmy od Moskito Guard - najnowszym odkryciem wśród repelentów opartym na ikarydynie. Zawiera jej aż 20%. Jest to bezpieczny dla organizmu, bardzo skuteczny środek przeciw insektom i pajęczakom. Działa zarówno w klimacie umiarkowanym jak i tropikalnym.alt Jego skuteczność także została potwierdzona naukowo. Moskito Guard jest rekomendowany przez WHO i UK Malaria Prevention Guidelines. Działa do 8 godzin w przypadku komarów, meszek, gzów oraz do 4 godzin w przypadku kleszczy. Po tym czasie należy odnowić ochronę poprzez kolejną aplikację. Na szczęście nie jest to problemem ponieważ aplikacja Moskito Guard w przeciwieństwie do innych repelentów jest bardzo przyjemna. Zapach oraz konsystencja balsamu do opalania sprawia, że chętnie stosują go także dzieci. Oczywiście są inne środki oparte na ikarydynie, ale należy pamiętać, że skuteczną ochronę zapewniają tylko te, które zawierają jej minimum 20%. Dodatkowo produkt jest wodoodporny, dzięki temu nie musimy martwić się o ciągłe powtarzanie aplikacji gdy dziecko ma ochotę pochlapać się wodą. Konsystencja balsamu nie tylko zapewnia nawilżenie skóry ale jest również zdecydowanie bardziej ekonomiczna, ponieważ nie tracimy preparatu, który w przypadku sprayu może nie trafić w 100% w skórę. Balsam szybko się wchłania, pozostawia skórę nawilżoną ale nie tłustą i lepką. Można stosować go wraz z kremami do opalania. W tym celu należy najpierw użyć ochrony przeciwsłonecznej a dopiero później repelentu.

Najważniejsze jest to, że Moskito Guard to jedyny środek zupełnie bezpieczny dla dzieci i kobiet w ciąży oraz to, że zapewnia doskonałą ochronę nawet w tropikach. Już nie trzeba się wahać się czy odpocząć w ciąży za granicą lub w lesie ani czy zabrać dziecko na tropikalne wakacje, ponieważ na reszcie jest produkt, który zapewnia bezpieczeństwo dla skóry oraz ochronę przed ukąszeniami.

 

Występuje w kilku wariantach:

Moskito Guard Balsam w Sprayu 75ml – produkt, który warto mieć jako podstawę ochrony przed niechcianymi owadami. Jedno opakowanie starcza na wiele wycieczek. Łatwa aplikacja przez atomizer, który jednorazowo aplikuje nam niewielką ilość preparatu. Przy codziennym stosowaniu butelka 75ml zapewni ochronę dla 1 osoby przez 2 tygodnie.

Moskito Guard Balsam - zapalniczka 18ml – mały pojemniczek wielkości i kształtu zapalniczki, który zawsze możemy mieć przy sobie. Doskonały do użycia w trakcie wycieczki gdy nie chcemy zabierać metalowej, cięższej buteleczki.

Chusteczki nawilżane - nasączone są balsamem Moskito Guard. Lekkie, niewielkie opakowanie zmieści się nawet w kieszeni.


Mugga – Sprawdzony od lat Repelent oparty na składniku DEET

Mugga, stosowana jest już od 1946 roku. Są to repelenty oparte na aktywnym składniku odstraszającym – DEET. W zależności od altzawartości tego składnika, produkt działa od 6 do 12 godzin zarówno w klimacie umiarkowanym jak i tropikalnym. Skutecznie chroni skórę przed ukąszeniami owadów a w konsekwencji przed chorobami odzwierzęcymi. Działanie produktów Mugga zostało potwierdzone badaniami. Mugga jest rekomendowana przez WHO i UK Malaria Prevention Guidelines. Minusem tego produktu jest to, że składnik DEET działają skutecznie tylko w dużych stężeniach, których nie można stosować u dzieci. Dlatego polecany jest osobom dorosłym, które mogą stosować Mugga 50% DEET. Produkt Mugga 9,5%, który polecany jest dzieciom i kobietom w ciąży nie zapewnia wystarczającej ochrony przeciw kleszczom i komarom w klimacie umiarkowanym, a tym bardziej nie ochroni przed ukąszeniami w tropikach. Dodatkowo produkty DEET nie są wodoodporne, więc chcąc umilić sobie czas nad wodą kąpielami, należy stosować go po każdej z nich. Produktu nie należy stosować na tworzywa sztuczne oraz przy pomalowanych paznokciach ponieważ może rozpuścić lakier i tworzywa.

Produkty Mugga występują w kilku wariantach:

Mugga 50% DEET Spray lub Roll-on – to najsilniejsze produkty oparte na składniku DEET. Działają skutecznie jednak mogą podrażniać skórę i ją wysuszać. Są to bardzo silne środki. Niepolecane do używania wraz z lakierem do paznokci, który mogą rozpuścić. Przeznaczone tylko dla osób powyżej 18 roku życia. Zdecydowanie niepolecane kobietom w ciąży i dzieciom. Działa do 12 godzin od aplikacji.

Mugga 20% DEET Roll-on to preparat przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia. Jest nadal skuteczny w krajach o klimacie umiarkowanym lecz może działać nieco gorzej w klimacie tropikalnym. Czas działania: do 7 godzin po aplikacji. Również nie jest polecany ciężarnym.

Mugga 9,5% DEET – to delikatny środek odstraszający komary. Sprawdza się w miejscach o niewielkim natężeniu owadów. Dozwolony od 2 roku życia oraz dla kobiet w ciąży. Nie zapewni ochrony w tropikach. Może podrażniać delikatną skórę dziecka.

Balsam po ukąszeniach i oparzeniach przez meduzy – to preparat z serii Mugga ale oparty jedynie na olejkach roślinnych. Jest zupełnie bezpieczny dla dzieci. Doskonale łagodzi świąd po ukąszeniach oraz pieczenie po oparzeniach meduz, których w egzotycznych krajach nie brakuje. Skuteczni e radzi sobie również z pieczeniem po oparzeniu pokrzywami.


Moskito Guard czy Mugga Deet? Co Wybrać? – opinie i podsumowanie

Tak naprawdę, na który repelent się zdecydujemy zależy od nas. Na pewno należy zabezpieczać się przeciw insektom alby nie zachorować na malarię, boreliozę, wirus Zika, śpiączkę afrykańską, wirys denga, i wiele innych chorób. Obu środkom nie można odmówić skuteczności. Jednak nasza skóra podziękuje nam za stosowanie łagodnych, ale skutecznych środków, które nie tylko odstraszą owady ale nawilżą skórę. Poza tym Moskito Guard nie zawiera substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. Warto zapoznać się z tym produktem przynajmniej dla dobra najmłodszych odkrywców świata.
 

Moskito Guard czy Mugga - Porównanie

alt

<< Kup Teraz MUGGA DEET >>                << Kup Teraz MOSKITO GUARD >>


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Porady
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl