wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady » Jak i czym wyczyścić fugi? - czysta fuga w kilka sekund!

Autoryzowany Punkt Sprzedaży ISOKOR

 • Autoryzowany Punkt Sprzedaży

Kontakt

 • Efekt Lotosu
  efektlotosu.pl

 • E-mail:sklep@efektlotosu.pl
 • TelefonSklep: 536 223 558
  Sprzedaż hurtowa: 536 172 275
 • Godziny działania sklepuSklep stacjonarny:
  Efekt Lotosu
  ul. Batalionów Chłopskich 87, Warszawa
  Poniedziałek - Piątek: 9.00 - 17.00

Jak i czym wyczyścić fugi? - czysta fuga w kilka sekund!

Data dodania: 21-12-2017

ISOKOR FabricsISOKOR FabricsPiękna, czysta, lśniąca podłoga to wizytówka każdego domu. Każdy właściciel mieszkania doskonale pamięta, jak to wygląda i chciałby by trwało to jak najdłużej. Kładąc płytki na przedpokoju, w kuchni czy w łazience często kierujemy się tylko wyglądem, który zachwyci nas w katalogu lub sklepie, zupełnie zapominając o praktyczności. Po pewnym czasie, przechodzi fascynacja nowym lub wyremontowanym gniazdkiem i okazuje się, że wybór śnieżnobiałej, czarnej czy czerwonej fugi między płytkami nie był najlepszym pomysłem. Ta pierwsza z czasem staje szara, brązowa lub czarna, krótko mówiąc brudna. Natomiast kolorowa lub czarna może poszarzeć lub stać się biała przez osad z kamienia lub mydlin. Możemy oczywiście założyć fugi praktyczne, takie które nie do końca nam się podobają, ale nie ma takiej potrzeby. W internecie czy wśród znajomych zajdziemy mnóstwo domowych sposobów na czyszczenie fugi.Stwierdzamy następnie, że straciliśmy czas i energię a nie uzyskaliśmy satysfakcjonującego efektu. Niestety nieestetyczny wygląd fug nie jest jedyna kwestą z jaką musimy się zmierzyć posiadając płytki. Dużo ważniejszym problemem, choć nie zawsze dostrzegalnym gołym okiem jest namnażanie się bakterii, drobnoustrojów i pleśni zwłaszcza w łazienkach i pomieszczeniach z wysoką wilgotnością powietrza. Tutaj domowe sposoby, tak samo jak wcześniej niewiele pomogą a w dodatku nie są biobójcze, a więc pleśń czy bakterie znów pojawią się po pewnym czasie, ponieważ ich zarodniki lub przetrwalniki nie zostaną zniszczone.

Jedynym skutecznym sposobem na przywrócenie pierwotnego koloru fugom, pozbycie się białych i zielonych osadów oraz drobnoustrojów jest użycie specjalistycznego środka.

 

 

Czym usunąć brud i kamień z fug?

 

Jeśli chcemy przywrócić fugom ich pierwotny wygląd, bez znaczenia czy była to śnieżna biel, beż, czarny czy każdy inny kolor zalecamy zastosowanie ISOKOR Descaling (1000ml). Jest to skuteczny środek do czyszczenia fug, który nie odbarwia koloru fugi oraz nie niszczy płytek i kafelków wokół. Sprawdza się również doskonale w łazienkach przy czarnych fugach, ponieważ działa jak odkamieniacz usuwając kamień i białe osady z mydła.

 

Zobacz jak łatwo wyczyścić fugę:

 

Jak zastosować ISOKOR Descaling?

 

Aby uzyskać zadowalający efekt należy większe zabrudzenia, suche osady usunąć mechanicznie. Następnie wstrząsnąć buteleczką i rozpylić preparat spryskać raz przy razie zabrudzone fugi. Należy jednorazowo spryskać niewielką powierzchnię, ponieważ nie możemy dopuścić do wyschnięcia preparatu na fugach. Zalecany czas odczekania aż ISOKOR Descaling zacznie działać to około 2-5 minut, przy czy trzeba kontrolować wysychanie płynu. Przy większych zabrudzeniach efekt można wzmocnić przez pocieranie gąbką lub szczoteczką.

Jeśli po wyczyszczeniu nadal na są widoczne osady lub zabrudzenia, aplikację należy powtórzyć. Gdy uzyskamy satysfakcjonujący efekt powierzchnię należy umyć czystą wodą.

 

Jak usunąć pleśń i zielone plamy z fug?

 

Jeśli na naszych fugach pojawia się pleśń i zielone przebarwienia, należy je jak najszybciej usunąć, nie tylko ze względów estetycznych ale przede wszystkim zdrowotnych. Do zabrudzeń organicznych polecamy ISOKOR Cleaner. Biobójczy preparat, który usunie pleśń oraz jej formy przetrwalnikowe, dzięki czemu ograniczy to jej występowanie w przyszłości. Pamiętajmy jednak, że problem z pleśnią zwykle są spowodowane złą wentylacja w łazience, więc dzięki tam możesz zwalczyć skutek a nie przyczynę jej występowania. W związku z czym przy braku odpowiedniej wentylacji problem może powrócić.

 

Co najpierw Descaling czy Cleaner

 

Jeśli musimy użyć dwóch preparatów, najpierw należy użyć biobójczego ISOKOR Cleaner. Dopiero po usunięciu organicznych zanieczyszczeń możemy zastosować odkamieniacz ISOKOR Descaling w celu wyczyszczenia fug z brudu i osadów.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Porady
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl