wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady » Jak i czym impregnować buty?

Autoryzowany Punkt Sprzedaży ISOKOR

 • Autoryzowany Punkt Sprzedaży

Kontakt

 • Efekt Lotosu
  efektlotosu.pl

 • E-mail:sklep@efektlotosu.pl
 • TelefonSklep: 536 223 558
  Sprzedaż hurtowa: 536 172 275
 • Godziny działania sklepuSklep stacjonarny:
  Efekt Lotosu
  ul. Batalionów Chłopskich 87, Warszawa
  Poniedziałek - Piątek: 9.00 - 17.00

Jak i czym impregnować buty?

Data dodania: 15-12-2017

ISOKOR FabricsZazwyczaj kiedy zbliża się jesienna pora ruszamy tłumnie na zakupy po ciepłe obuwie, najlepiej z nieprzemakalnego materiału, takie by się nie brudziło ale przy okazji musi być przecież ładne, dopasowane do naszego stylu i trybu życia. Niestety po długich zakupach okazuje się, że jedyne nieprzemakalne obuwie to niektóre buty trekkingowe lub skórzane. Co do tych drugich bywa również nie do końca tak kolorowo jak nam się wydaje. Często pod wpływem temperatury i soli drogowej stają się popękane, przebarwione a dodatkowo sztywne i niewygodne. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zwykłe ocieplane buty z innych materiałów, mamy niemal zagwarantowane mokre skarpetki przy deszczu lub śniegu. Dorosłym ciężko jest znieść dyskomfort jaki niosą za sobą przemoczone buty, więc nie trudno dziwić się dzieciom, że często są marudne podczas pieszej drogi w zimę czy jesienią. Z tego powodu częstym pytaniem, które zadają sobie rodzice jest „Czym zaimpregnować dziecięce buciki?” Oczywiście, impregnatów jest wiele; woski, pasty, oleje, spraye, każdy według opisu służy do innego materiału. Co za tym idzie, jeśli chcemy zaimpregnować buty całej rodzinie, musimy zakupić kilka preparatów. Koszty stają się wysokie a szafki przepełnione różnymi impregnatami. Dodatkowo zabezpieczanie butów niektórymi z nich zmienia wygląd, wrażenia dotykowe a także zmniejsza przepuszczalność pary wodnej. Co za tym idzie, blokują odprowadzanie wilgoci i potu z wnętrza buta, przez co skarpetka robi się mokra i traci właściwości termoizolacyjne, a wskutek tego powoduje marzniecie nóg.

 

Co stosować do impregnacji obuwia?

 

Do impregnacji obuwia polecamy ISOKOR Fabrics, uniwersalny impregnat przeznaczony praktycznie każdego materiału, w tym również do skóry nielakierowanej i zamszu. Dzięki niemu kupisz buty takie jakie pasują do Ciebie i zrobisz z nich wodoodporne obuwie. Zamszowe buty na jesień? Czemu nie! Impregnat ISOKOR tworzy na powierzchni buta niewidzialną nanopowłoke, która zapobiega wnikaniu wody, brudu oraz soli drogowej w głąb materiału. Nie zmienia wyglądu, koloru ani wrażeń dotykowych materiału. Mimo skutecznego działania hydrofobowego (odpychanie wody) nie zmienia przepuszczalności materiału dla gazów i pary wodnej, dzięki czemu możemy uniknąć niekomfortowej sytuacji spoconych nóg i mokrych skarpetek. Przy zakupie jednego preparatu możemy zabezpieczyć różne buty, bez konieczności magazynowania kilku preparatów. Dodatkowo impregnacja znacznie zwiększa żywotność materiału, przez co możemy użytkować obuwie dużo dłużej bez konieczności częstego prania.

 

Zobacz jak działa ISOKOR Fabrics

Jakie buty można zaimpregnować ISOKOR Fabrics?

 

Chciałoby się powiedzieć każde! Ale nie możemy zastosować tego preparatu w dwóch przypadkach. Pierwszym jest skóra lakierowana. Impregnat nie ma możliwości wejść w głąb struktury przez warstwę lakieru jaki ma na swojej powierzchni. Z tego względu możemy go stosować jedynie na skórę polerowaną, z którą Isokor Fabrics może stworzyć barierę przeciw zabrudzeniom i wodzie. Drugim przypadkiem są buty z nieznanego materiału, pochodzące m.in. z bazarków. Jeśli nie wiemy z jakiego materiału wykonane są buty, nie możemy zagwarantować że preparat zadziała poprawnie. W takim wypadku polecamy zastosowanie go na niewielkiej, niewidocznej powierzchni, celem sprawdzenia jak reaguje z impregnatem.

 

Poza tymi dwoma przypadkami, możemy stosować ISOKOR Fabrics na każdy inny materiał, m.in.

 • buty zamszowe – szczególnie te jasne, które skutecznie ochroni także przed brudzeniem

 • buty ze skóry nielakierowanej – którą znacznie zmiękczy, a co za tym idzie sprawi, że but będzie wygodniejszy

 • trampki

 • buty trekiingowe, które nie były wczesniej zaimprgnowane

 • buty filcowe

 • i wiele innych

 

Ważne uwagi przed zastosowaniem impregnatu:

 

1. Nie należy impregnować powierzchni, która była wcześniej impregnowana.

Jak to sprawdzić? Popryskać niewielką powierzchnie od wewnątrz buta, jeśli pojawiła się biała powłoka – nie stosować impregnatu, ponieważ powierzchnia jest już zaimpregnowana.

2. Po impregnacji należy odczekać 12-14 godzin, ponieważ osiągniemy wtedy najlepszy efekt hydrofobowy.

3. Jeśli podczas użytkowania na powierzchni pojawią się przeźroczyste pęcherzyki, należy je delikatnie usunąć ręcznikiem. Nie wolno trzeć materiału.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Porady
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl